Sklypų kvartalas Pypliuose, Bajorų g.

Naujai suformuotas individualių gyvenamųjų namų kvartalas: ramioje vietoje, gražios gamtos apsuptyje, susisiekimo prasme strategiškai patogioje vietoje. Gyvenvietė suprojektuota 6 ha teritorijoje, kurioje numatyti 37 sklypai individualiems gyvenamiesiems namams statyti. Sklypų dydžiai nuo 10,24 iki 92,94 a. Gyvenvietėje dominuos 1-2 aukštų arba 1 aukšto su mansarda statiniai, kurie neišskirs iš bendros gyvenvietės panoramos. Sklypai šalia miško, teka upelis, yra kraštinių sklypų, patogus privažiavimas. Vedamos visos komunikacijos.

Kraštovaizdis

Pypliai buvo karališkasis kaimas, todėl ir kvartalo gatvės pavadinimas – Bajorų g. Kvartalas įsikūręs prie Nemuno ir Nevėžio santakos šlaito, kurio aukštis siekia 30 m. Šalia – neeilinio grožio kraštovaizdžio vietos: Pyplių, Virbališkių piliakalniai, nuo kurių galima pasigėrėti Nemuno vaizdais ir Raudondvario bažnyčios bokštais, ties Pypliais į pietus plyti Kamšos miškas – botaninis-zoologinis draustinis, Obelynės parkas, Karvelių ąžuolas, Kačerginės miškas. Tai visiems kauniečiams puikiai žinomos poilsio ir laisvalaikio gamtoje vietos, skirtos važinėtis dviračiais ar tiesiog pasivaikščioti, padedančios pabėgti nuo miesto triukšmo, atsipalaiduoti. Aktyvaus poilsio gamtoje mėgėjai nenusivils žvejyba Nemune, galės pauogauti ir pagrybauti, o žiemą smagiai paslidinėti nuostabaus grožio pušyne. Kačerginės šaltinis iš rytinės pusės apjuosiantis Biliūno aikštę ir įtekantis į Nemuną, pasižymi savo unikaliomis gydomosiomis savybėmis. Paiškylauti galima netoli esančiose „Apuokynės“ ir „Barsukynės“ stovyklavietėse.

Infrastruktūra

Šeimų patogumui – Noreikiškių vaikų lopšelis-darželis “Ąžuolėlis”, Ringaudų pradinė mokykla su ten įsikūrusia biblioteka, Kačerginės pagrindinė mokykla ir U. Karvelio gimnazija, bendruomenės ir kultūros centras, Tabariškių bažnyčia, Pilėnų sveikatos priežiūros centras, vaistinė, smulkių gyvūnų veterinarijos klinika, Maxima ir t.t.

Susisiekimas

Kvartalas yra šalia Ringaudų gyvenvietės, nuo Kauno miesto centro, pvz. Kauno pilies, atitolęs tik per 12 km. Ši kryptis pasižymi transporto spūsčių nebuvimu ir susisiekimo su miestu visuomeniniu transportu galimybėmis. Tai reiškia, kad nuo Jūsų darbovietės savo būsimus namus galite pasiekti kur kas greičiau nei būstą miegamuosiuose rajonuose. Taip pat pažymėtina, kad iki Kauno aplinkkelio, kuriuo, nekertant miesto, galima pasiekti bet kurį Lietuvos kampelį, tėra 3 km, o pats kvartalas tik per kelis šimtus metrų atitolęs nuo kelio Kaunas-Kačerginė. Taigi, esant itin ribotam transporto srautui, neturėsite automobilių keliamo triukšmo, išmetamųjų dujų ir vaikų saugumo problemų.

Naudingos/įdomios nuorodos